Kategorie Produktów

Nasze Produkty

Zegar

@Partner merytoryczny@

 

 

Pogoda

Dołącz do nas na Facebooku

Reklama


Home
Psychologia i psychoterapia PDF Drukuj Email
Wpisany przez @MaRkO@   
sobota, 18 marca 2017 17:56

Swoją przyszłą pracę powinniśmy wybrać dla siebie tak, by była ona w pełni zgodna z naszymi umiejętnościami, pasjami czy nawet cechami charakteru.

Jeżeli bowiem jesteśmy osobami nadzwyczaj empatycznymi, które bardziej obchodzi los innych osób od własnego życia, prawdopodobnie podmiotem naszej fascynacji szybko stanie się dziedzina psychologii Zajmijmy się więc nią na poważnie, stając się prawdziwymi psychologami.

Nie dążmy jednak do tego, by zostać byle jakimi fachowcami. Psychologia jest niesamowicie ważną dziedziną medyczną dla wielu ludzi zmagających się z poważnymi depresjami, zaburzeniami lękowymi czy schizofrenią, dlatego jeżeli rzeczywiście ma stać się ona naszym sposobem zarabiania pieniędzy, powinniśmy tak się w niej wykształcić, by rzeczywiście pomagać pacjentom.

To o to właśnie chodzi w zawodzie psychologa.

Choćbyśmy nawet przestudiowali wszystkie podręczniki o psychologii, wypożyczyli tysiące książek na temat depresji i codziennie przeglądali strony internetowe oraz blogi poświęcone zdrowiu psychicznemu człowieka, nikt i tak nam nie zaufa, jeśli nie będziemy mieć odpowiednich dla tego zawodu kwalifikacji.

Sami przecież też nie poddalibyśmy się zabiegowi dentystycznemu, nawet temu najprostszemu, wiedząc, że nasz stomatolog tak naprawdę nie ukończył szkoły medycznej i nie odbył żadnych praktyk w swojej specjalizacji. O te podstawy zadbajmy więc już na samym początku, szukając w swojej okolicy tych szkół, które przygotowują swoich uczniów do pracy w zawodzie psychologów.

Oczywiście powinniśmy dodatkowo zdobywać wiedzę na własną rękę, czytać, na czym polega psychoterapia behawioralna, próbować poznawać nowoczesne metody leczenia zaburzeń psychicznych i zdobywać informacje nawet na temat historii naszej dziedziny medycznej. Studiując jednocześnie ten kierunek, postarajmy się jak najszybciej zapisać na jakieś praktyki, odbywając je w gabinecie psychologicznym lub psychoterapeutycznym.

To w takich miejscach przyjrzymy się codziennej pracy zawodowych już lekarzy, którzy chętnie udzielą nam różnych wskazówek i odpowiedzą na nasze pytania.

Po zdobyciu wysokich kwalifikacji, uzyskaniu dyplomu i odbyciu praktyk możemy już tylko założyć swój własny gabinet psychologiczny. Starajmy się raczej nie pracować w placówkach państwowych, bo w nich na pewno nie uda nam się zarobić zbyt dużych pieniędzy.

Choćby nawet najbardziej zależało nam na zadowoleniu pacjentów, o zarobkach i ich wysokości też musimy koniecznie pomyśleć. Zrobimy to poprzez utworzenie własnego, niezależnego biznesu.

Zapraszamy na naszą stronę www   http://www.psychologia.org

 

Panel LogowaniaAnkieta

Jakie Produkty Polecacie ze Zdrowe-Życie?
 

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Kalendarz

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga

Reklama