Kategorie Produktów

Nasze Produkty

78.00 zł


84.00 zł


112.00 zł


56.00 zł


280.00 zł


Zegar

@Partner merytoryczny@

 

 

Pogoda

Dołącz do nas na Facebooku

Reklama


Home
zioła na przeziębienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk   
środa, 21 listopada 2012 19:31

 

W sezonie jesiennym o przeziębienie nietrudno. Kapryśna pogoda sprzyja infekcjom. Katar, kaszel, podwyższona temperatura i zmęczenie to zwykle pierwsze objawy przeziębienia. Czy warto sięgać od razu po preparaty dostępne w aptekach?

 

Większość gotowych preparatów bazuje na ziołach. Nie od dziś wiadomo, że zioła mają właściwości lecznicze. W wielu aptecznych preparatach znajdziemy szałwię, tymianek, podbiał, wyciąg z malin czy prawoślazu. Dlatego zanim sięgniemy po gotowe preparaty warto wypróbować zioła, zwłaszcza w początkowch stadiach przeziębienia.

 

Oto zioła, które sprawdzają się podczas przeziębień:

1. Czarny bez

Jedno z najpopularniejszych ziół leczniczych, ma silne działanie rozgrzewające, napotne, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, pomaga odkrztusić zalegają wydzielinę. Owoce czarnego bzu zawierają witaminę C, witaminy z grupy B, antocyjany, kwasy organiczne i garbniki. Szczególne właściwości lecznicze wykazują kwiaty, które bogate są we flawonoidy, kwasy fenolowe oraz garbniki.

Herbatka z czarnego bzu

2 lub 3 łyżeczki kwiatów czarnego bzu zalewamy szklanką wrzątku, parzymy około 10 minut. Herbatkę pijemy ciepłą, możemy dosłodzić ją miodem lub dodać cytrynę.

2. Lipa

Jedno z najpopularniejszych ziół stosowanych w walce z gorączką, polecane szczególnie małym dzieciom i osobom starszym. Działa napotnie, uspokajająco i przeciwbólowo, pomaga usunąć z organizmu toksyny. Kwiaty tej rośliny zawierają wiele cennych składników m.in. fitosterole, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne i związki śluzowe.

Napar z lipy

2-3 łyżeczki kwiatów lipy zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na 10 minut. Gotowy napar pijemy z miodem. Tak przygotowana herbatka ma silne działanie rozgrzewające i napotne.

3. Szałwia

Jest to bardzo popularne zioło o szerokim spektrum działania. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Szałwia bogata jest w olejki eteryczne, garbniki, sapogeniny, witaminy z grupy B, witaminę PP, Witaminę C i kwasy wielofenolowe.

Szałwia jest szczególnie pomocna w przypadku bólu i stanu zapalnego gardła, ponieważ działa antybakteryjnie i przeciwbólowo. Aby złagodzić ból gardła lub męczący kaszel stosujemy płukanki na bazie szałwii (łyżkę suszonych liści zalewamy wrzątkiem, przykrywamy i odstawiamy na 15 minut, odcedzamy i studzimy), kilkukrotnie w ciągu dnia.

4. Malwa czarna

Kwiaty malwy zawierają duże ilości związków śluzowych, które powlekają błony śluzowe gardła i działają osłonowo. Malwa ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny, jest stosowana w stanach zapalnych gardła oraz przy męczącym kaszlu jako środek przeciwkaszlowy, a także przy chrypce i nieżytach górnych dróg oddechowych.

Napar z malwy czarnej

1 łyżkę kwiatów zalewamy 1,5 szklanki wody gorącej i macerujemy przez ok. 20-30 minut. Następnie przygotowaną mieszankę gotujemy przez 3 minuty pod przykryciem. Odstawiamy na 15 minut i przecedzamy. Napar pijemy 3 razy po 1/2 szklanki. Można także stosować jako płukanki do jamy ustnej i gardła.

5. Lukrecja

Korzeń lukrecji może być także doskonałym środkiem w walce z przeziębieniem. Zawiera bowiem cenne składniki m.in. fitosterole, flawonoidy, cholinę, saponiny, izoflawony. Ma działanie wykrztuśnie, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Lukrecji nie powinny stosować kobiety w ciąży i matki karmiące.

Odwar z lukrecji

3 łyżeczki startego korzenia lukrecji gotujemy z 2 szklankami wody przez ok. 3 minuty. Odstawiamy na 30 minut, a następnie przecedzamy. Gotowe!

Ziołowe napary i herbatki często okazują się bardzo skuteczne w walce z przeziębieniem, dlatego warto mieć je w swojej apteczce. Ale pamiętajmy, jeśli przeziębienie nie mija po kilku dniach, warto skonsultować się z lekarzem.

we-dwoje.pl

 

 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 19:39
 
jesienne dolegliwości - 5 rad PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk   
środa, 21 listopada 2012 19:22

 

Jesień to szczególnie piękna i kolorowa pora roku, lecz niestety często wraz z pierwszymi jesiennymi liśćmi, spada nasze samopoczucie. Łatwo marzniemy, szybko się przeziębiamy, stawy dają o sobie znać, a infekcje pęcherza przytrafiają nam się częściej niż wiosną czy latem. Jak w domowym zaciszu poradzić sobie z drobnymi, jesiennymi dolegliwościami? Podpowiadamy!

 


 


Przemarznięcie, uczucie zimna

Gdy za oknami jesienna plucha, wcale nie trzeba być zmarzluchem, by łatwo przemoknąć lub przemarznąć. Wystarczy nieodpowiednie obuwie, zbyt cienkie okrycie wierzchnie czy brak parasola, a może się okazać, że nawet po powrocie do ciepłego mieszkania, jeszcze długo nie możemy się rozgrzać. Jak temu zaradzić? Kiedy dotrzesz do domu, przygotuj sobie gorącą herbatę, najlepiej z sokiem malinowym i/lub imbirem oraz goździkami (działają rozgrzewająco), lub zjedz ciepły posiłek. Pomocna może okazać się również ciepła kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków o działaniu rozgrzewającym np. cynamonowego. Możesz również spróbować wymoczyć nogi w gorącej wodzie z dodatkiem soli, a następnie założyć ciepłe skarpety i wygrzać się w łóżku.

Przygnębienie, pogorszony nastrój

Coraz krótsze dni, pochmurne dni oraz niewiele czasu spędzanego na świeżym powietrzu mogą powowodować pogorszenie samopoczucia. Dlatego warto z głową zaplanować jesienne aktywności, koniecznie wpisując w swój harmonogram spacery, nordic walking czy wyprawy w góry. Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Oprócz poprawiających humor endorfin, nazywanych "hormonami szczęścia", pod wpływem promieni słonecznych w naszych organizmach wytarzana jest również witamina D, która obok wielu innych właściwości, również pozwala walczyć ze złym samopoczuciem i depresją sezonową.

Bóle stawów

Jesienią wiele osób uskarża się na bóle mięśni i stawów. Mogą one mieć charakter tymczasowy i wynikać z okresowych przeciążeń lub nasilający się, szczególnie u osób, cierpiących na choroby przewlekłe (choroba reumatyczna, choroba zwyrodnieniowa, osteoporoza). Przy bólach stawów pomocna może okazać się domowa terapia olejkami eterycznymi. Wystarczy wymieszać dwie krople olejku lawendowego z trzema kroplami olejku lawendowego w jednej łyżce oleju roślinnego i tak przygotowaną mieszanką nacierać bolące miejsca kilka razy dziennie.

Problemy z pęcherzem

Wyziębienie, obniżona odporność oraz nieodpowiednia bielizna mogą przyczynić się do zapadania na nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu moczowego. Pieczenie, szczypanie i uczucie parcia na mocz to typowe objawy zapalenia pęcherza. Aby zapobiegać, ale i łagodzić objawy warto do jesiennej diety wprowadzić żurawinę. Herbatki żurawinowe, sok z żurawiny oraz suszone owoce pomogą zapobiegać osadzaniu się chorobotwórczych bakterii na ściankach pęcherza oraz ułatawią ich wypłukiwanie.

Przeziębienia, infekcje, grypa

Gdy pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia lub grypy większość z nas sięga po własne, sprawdzone metody. Skuteczne są wszelkie kuracje z wykorzystaniem czosnku i cebuli, a także domowy, gorący rosół, inhalacje z wykorzystaniem olejków eterycznych, czy popijanie herbaty z cytryną i sokiem z malin. Pomocne mogą okazać się również kąpiele np. z wykorzystaniem kilku garści suszonych kwiatów lipy.

źródło: wedwoje.pl

 

 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 19:30
 
Wspomagacze metabolizmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk   
środa, 17 października 2012 13:00

 

Prężnie działający układ pokarmowy, który rozprawi się z wszystkim tym, co do niego wrzucisz. Bez dodatkowych kilogramów czy problemów gastrycznych. Z tego, co zjesz, wyciągnie  wszystko to, co niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Mrzonki? Niekoniecznie. Te składniki zadbają o to, by twój metabolizm działał lepiej niż do tej pory.

 

 

Kapsaicyna - termogeneza i spalanie na wyższych obrotach

 

Kapsaicyna to alkaloid obecny m.in. w papryczce chilli. To ona jest odpowiedzialna za jej piekący ostry smak. Za jej sprawą receptory bólu ożywają i wszczynają alarm o pieczeniu w ustach. Pikantny smak pozyskany z udziałem kapsaicyny to jednak nie tylko raj dla miłośników ostrych dań. Badania wykazały, że pobudza ona organizm do efektywniejszego spalania tłuszczów, może przyczyniać się do redukcji objętość tkanki tłuszczowej, a także w efekcie powyższych obniża poziom trójglicerydów we krwi. Kapsaicyna wpływa również na termogenezę, pobudzając proces wydzielania ciepła. Organizm pracuje na zwiększonych obrotach. Metabolizm również.

Chcesz zgasić pożar w ustach po zjedzeniu wybitnie ostrego przysmaku? Pamiętaj, kapsaicyna nie rozpuszcza się w wodzie, a w tłuszczach, dlatego popicie pikantnej potrawy wodą wcale ci nie pomoże, a wręcz może pogorszyć sytuację. Skuteczniejsze w jej neutralizowaniu okaże się tłuste mleko lub - dla odważniejszych - olej roślinny.

Uwaga, kapsaicyna jest toksyczna w większych dawkach. Z tego względu, co prawda bywa dodawana do przypraw, serów czy zup w bezpiecznych ilościach przez producentów, ale nie można jej już nabyć w formie wyizolowanej. Jeśli chcesz skorzystać z jej zalet, spożywaj ją w minimalnych dawkach - to ostra zawodniczka.

źródło: zdrowie.pl

Poprawiony: środa, 17 października 2012 13:12
 
Jesienna depresja - Jak ją pokonać? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk   
niedziela, 14 października 2012 17:58

 

 

Temperatury spadają, noce są coraz dłuższe i sezon kasztanowy w pełni. Niestety dla wielu jesień oznacza okres gorszego samopoczucia i zmagań z objawami depresji. Uważa się, że nawet jedna na kilkanaście osób doświadcza sezonowych zaburzeń afektywnych (seasonal affective disorder, SAD).

Jeśli zmiany pór wiążą się z przygnębieniem i uciążliwymi nastrojami zaburzającymi rytm dnia, warto zastosować kilka wskazówek, które pomogą pozbyć się uczucia niepokoju i melancholii jesienią .

 


 

 

W pogoni za słońcem


Światło słoneczne reguluje gospodarkę hormonalną, sen i odpowiada za ogólny nastrój. Zimą w sposób naturalny mamy mniej okazji do ekspozycji na słońce, więc ważne jest, aby przebywać na zewnątrz kilka razy dziennie, aby ?złapać" trochę promieni i wdychać świeże powietrze. Jeśli trzeba pozostawać w domu lub w biurze przez długi czasu, warto rozważyć intensyfikację suplementów z witaminą d, albo rozważyć urlop w ciepłym kraju zimową porą.


Dieta ma wpływ na samopoczucie


Jesień to czas na dobre jedzenie, ale ważne jest, aby zrównoważyć apetyt na węglowodany z odpowiednią ilością warzyw i owoców i uniknąć utycia. Posiłki ?przeładowane" makaronem, produktami pszenicznymi, czy ziemniakami mogą wywoływać uczucie ociężałości, więc warto wymienić niektóre węglowodany na owoce i warzywa stanowiące naturalną dawka energii. Można starać się podnieść poziom witaminy D poprzez jedzenie większej ilości jajek i tłustych ryb, takich jak makrela, czy łosoś. Ponadto, można sięgnąć po zioła - rumianek, melisa, jeżyna i głóg wykazują działanie uspokajające i kojące ośrodkowy układ nerwowy korzystnie wpływając na nasze samopoczucie.

 



Bądź towarzyski


Wycofanie się z życia towarzyskiego jest jednym z najczęstszych objawów SAD. 
Socjalizacja jest niezwykle korzystne dla zdrowia psychicznego, warto więc poświęcić czas na regularne spotkania z przyjaciółmi i rodziną.


Zajmij się czymś


Siedzenie przed telewizorem może znużyć i zniechęcić do innych działań. Podjęcie jakiegoś hobby zaś pomaga pozostać aktywnym i nie daje wielu okazji do zatapiania się w melancholii.
Nowe hobby to świetny sposób zaangażować swój umysł, natomiast dołączenie do drużyny sportowej lub siłownię będzie naprawdę pomocne w podniesieniu się na duchu.

zródło: sienior.pl

 

Poprawiony: środa, 17 października 2012 12:53
 
Jak wyprzedzić wiosenne problemy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk   
czwartek, 31 maja 2012 17:52

Zapobieganie zachorowaniom na wiosenne infekcje,

zakażenia  grzybicze i pasożytnicze, a także na nowotwory złośliwe

stanowi najważniejsze działanie o tej porze roku w każdej rodzinie.

 

Wiosenne oczyszczanie organizmu czy to nowa moda?

Nie, to jest konieczność zapewnienia dobrej kondycji organizmu.

Proponuję dobre sprawdzone rozwiązanie:

Przez 1 miesiąc można zastosować:


Barley Star, Inulin Star, C-500, Yucca Star, Colostrum.

 

 


Każde działanie mające na celu zapobieganie chorobom jest ? niewidoczne?.

Nie można określić ilości osób, które stosując dobre odżywianie i suplementację,

zdrowy tryb życia, gimnastykę i sport na co dzień -nie zachorują.

Nie widać, że ktoś nie zachorował, trzeba więc wielkiej wyobraźni, aby uznać

zapobieganie zachorowaniom za najważniejszy problem walki z nimi,

szczególnie jeśli chodzi o problemy najczęściej nas dręczące.


Proponujemy Państwu zastosowanie produktów ( dodatków) żywieniowych,

które uzupełniają  codzienne posiłki w składniki, których jest zbyt mało, lub w ogóle

nie występują w naszych produktach spożywczych, a które dodają nam siły i energii do codziennego życia, podnoszą odporność naszego organizmu, eliminują toksyny,

ograniczają ilość zażywanych leków, w tym środków p- bólowych.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

www.zdrowe-zycie.vot.pl

 

Poleć znajomym

- do skorzystania z dobrych sprawdzonych

metod i sposobów utrzymania dobrej kondycji i dobrego samopoczucia.


Do wykorzystania już od dzisiaj, ponieważ dobrze jest już teraz zabezpieczyć się przed

wiosennymi infekcjami i pogorszeniem samopoczucia.

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2012 15:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18

Panel Logowania



Ankieta

Jakie Produkty Polecacie ze Zdrowe-Życie?
 

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Kalendarz

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga

Reklama